A pellet egy nagy nyomáson préselt, szálas, rostos anyag, amit vagy saját anyaga, vagy a belekevert kötőanyag tart össze. Néhány milliméteres átmérőtől a több centiméteres átmérőkig anyagrudakat alkot az alapanyag, a használt pellettálási technológia függvényében. A legáltalánosabban ismert pellet-fajta a nyúltáp.
A cukoriparban pelletnek nevezik a kilúgozott, kiszárított, majd pelletált répaszeletet, amit takarmányként adnak el. A vevők kérésére melaszt is szoktak keverni.
A gyógyszeriparban pelletnek nevezik a felépítéses granulálással készült kompakt, sima felületű, gömbszimmetrikus gyógyszerformát. Több gyógyszerkészítmény is tartalmaz pelleteket kapszulában és tablettában is.
A tüzeléstechnikában is egyre elterjedtebbek a fapelletek, fabrikettek használata. Itt fűrészport préselnek pellett formába, ami így a fűrészpornál könnyebben ég el, valamint a fánál sokkal homogénebb szemcseméretű, így automatizált házi tüzelőrendszerekben a tűzifánál jobban hasznosítható. A fapellet legelterjedtebb mérete a 6 mm-es átmérőjű és 2–5 cm-es hosszúságú.
A pelletfűtés környezetbarátabb a fafűtésnél, mivel újrahasznosítható anyagot használ. A pellet nedvességtartalma 10%-nyi a fa 40%-ával szemben, és emiatt a hatásfoka jobb a tűzifánál. A szabályozott égésanyag miatt pedig a káros anyag kibocsátása is alacsonyabb.