Az energiaárak emelkedése miatt újra egyre fontosabb szerepet játszanak a szilárd tüzelőanyagok.
Elsősorban a fatüzelés van terjedőben a tűzifa olcsósága miatt. A [fabrikett]?? és a [pellett]?? kicsit drágább. A szén a másik megoldás.
A faanyag elégetése a CO2-kibocsátás miatt megújuló energiaforrásnak minősül, hiszen a fák széndioxidból építik fel a szervezetüket és elégetéskor ez a mennyiség kerül vissza a légkörbe. Sűrűn lakott településeken nem ajánlatos a fatüzelés, mert a hamu egy része a kéményen keresztül a légtérbe kerül, növelve ezzel a szmogot.
A szén tüzelése nem környezetbarát, hasonlóan a fosszilis anyagokhoz, a felszínre hozva és elégetve plusz széndioxid-kibocsátás adódik miatta, ami káros a bolygó klímájára.
Az esővíz hasznosításával akár 50%-nyi ivóvizet is meg lehet takarítani, ami az egyre emelkedő vízdíjakat figyelembe véve jelentős spórolást jelent.
A csapadékvíz használható WC-öblítésre, mosásra, takarításra, kertöntözésre. Amennyiben ezeket esővízzel oldjuk meg, akkor közel 50%-os lehet a „vezetékes” víz megtakarításunk.
Egy csapadékvíz-hasznosító berendezés anyagilag 5-8 év alatt visszahozza az árát. Több európai országban az önkormányzatok anyagilag támogatják ezt a fajta csapadék-hasznosítást.
Számos független intézet vizsgálata biztosítja, hogy ezekben a berendezésekben található szűréstechnika a vizet mindig tisztán és szagtalanul tartja.