Energianövények felhasználása
Energetikai hasznosításra a legtöbb növény alkalmas, mint biomassza, amiből [tüzelőanyagot]? lehet készíteni. Léteznek olyan növények, melyeket kifejezetten [energetikai]? céllal termesztenek (pl. repce). A fafajok közül sokat használnak fel energiatermelés céljával.
Mielőtt még az ipar és a népesség ekkorára nőtt volna a Földön, azelőtt a természet még képes volt egyensúlyban tartani az energiaigényt a környezettel. Az ipari forradalom és a népességrobbanás következtében a[fosszilis energiaforrások]? fogyni és drágulni kezdtek, felhasználási igényük viszont egyre csak nőtt, és nő még ma is.
Ilyen körülmények mellett a vegetáció új értelmezést nyert és most már potenciális energiaforrásként tekintünk rá. A biomasszában óriási potenciál van, hiszen a Föld egyik olyan energiahordozóját képes adni, amely a [napenergiát]? „raktározva”, jól hasznosítható módon képes az emberiség rendelkezésére bocsátani. Az ilyen céllal termesztett növények általában gyorsan növekszenek, könnyen betakaríthatóak és jók a tüzeléstechnikai tulajdonságaik. Hagyományos mezőgazdasági eszközökkel művelhetők és arathatók.
Felhasználhatjuk közvetlenül, vagy feldolgozott formában, pl. aprítva, préselve, bálázva, pellettként, folyékony állagú motorolajként, stb. A bioetanolhoz magas cukortartalommal rendelkező, olajos növényre van szükség, amely helyettesíteni tudja a benzint. Erre tökéletes a repce. Gáz halmazállapotában is használják a növényi hulladékot, áramtermelésre, vagy fűtésre.
Az energianövények iránti igény exponenciálisan nő, hiszen az [energiafelhasználás környezeti hatásai]? miatt egyre többen az alternatív megoldásokat választják.