A lábazat biztonságos és gazdaságos hőszigetelése
A homlokzati hőszigetelés mellett nagy figyelmet kell fordítani a lábazat hőszigetelésére is, hiszen ha tökéletesen leszigeteltük a homlokzatot, azonban a lábazatot nem, akkor az egész hőszigetelésünk nem ért semmit. A homlokzati szigeteléstől eltérően a lábazat esetében a környezeti hatásoknak ellenállóbb anyagokat kell használnunk. Egy passzívház esetében mindent előrelátóan és maximális gondossággal megtervezni és kivitelezni is, hiszen így érhetjük el a kívánt célt.
Hasznos tanácsok a lábazat hőszigeteléséhez:
1. A speciális ragasztót keverjük el vízzel a megfelelő állag eléréséig.
2. A zártcellás polisztirol lapokat pontszerűen beragasztózzuk, különösen ügyelve arra, hogy a széleik is kapjanak elegendő ragasztót. Ráhelyezzük a falfelületre, kötésben és síkban is beállítjuk a lapokat egyesével.
3. Dübelekkel erősítsük meg a tartást. Négyzetméterenként 6 db dübelt használjunk fel. Ügyeljünk rá, hogy a vízszigetelés fölött végezzük ezt a műveletet.
4. Miután megkötött a ragasztó, csiszoljuk simára a polisztirol lapokat.
5. Ragasszunk élvédő profilt a sarkokra.
6. Hordjuk fel a ragasztót a hőszigetelő lapokra, majd ágyazzunk bele üvegszövetet és simítsuk el rajta a ragasztót. Itt 10-20 cm átfedést kell biztosítani.
7. A glettréteg száradása után jöhet a felületre a vékonyvakolat alapozó, amit teddyhengerrel vagy ecsettel vihetünk fel a leghatékonyabban.
8. Végső rétegként jön a színes díszítő lábazati vakolat, amit glettvassal hordjunk fel a lábazatra.