Hőszigetelés
Hosszú élettartamú és magas páraáteresztő képességű hőszigetelést kell rakni egy passzívház homlokzatára. Az amúgy jótékony dús növényzet (pl.: [zöldtető]?) hatására gyakran előfordul a gombatelepek megtelepedése vakolaton, a megrepedt vakolaton be tud szivárogni a víz és feszítő munkájának következtében a rétegek közti tapadás nem lesz kielégítő, így csökken a hőszigetelési képessége a falnak. Ezt megelőzendően fokozott figyelemmel kell eljárni a homlokzat hőszigetelésénél. Ezzel sok energiát és pénzt spórolhatunk meg, tekintettel a gáz árára és a környezetre.
Fontos tudnivalók a homlokzati hőszigeteléssel kapcsolatban:
1. Magasnyomású vízsugárral tisztítsuk meg a homlokzatot.
2. Marógéppel marjunk 15x15cm, illetve 30x30cm négyzethálót a homlokzatba.
3. Rögzítsünk lábazati profilt a felületre.
4. Hordjuk fel a bemart, megtisztított homlokzatra teljes felületében a speciális ragasztót kb. 6-
5. A még friss ragasztóra helyezzük fel a hőszigetelő lapokat, ami lehet [ásványgyapot]? vagy polisztirol úgy, hogy kötésben legyenek egymással a lapok és a szélek egymáshoz ragasztómentesen csatlakozzanak.
6. Miután megkötött a ragasztó a lapok alatt, dübelezzük őket. Négyzetméterenként 6 db STR csavaros dübelt használjunk.
7. Csiszoljuk és pormentesítsük a hőszigetelő lapokat.
8. A felületre hordjunk fel 5mm vastagon ragasztót és ágyazzunk bele durva üvegszövet hálót. A nyílászárók sarkainál szükség van a diagonális megerősítésre is. Az élek átfedésénél
9. A felhordott ragasztóréteg teljes kiszáradását követően jöhet a felületre a vékonyvakolat alapozó. Ennek 24h a száradási ideje.
10. A megszáradt, alapozott felületre hordjuk fel a vékonyvakolatot és alakítsuk ki a homlokzat struktúráját. Itt már semmi sem szab határt az elképzeléseinknek.
11. Alkalmazhatunk még egy rétegnyi fedővakolatot vagy nemesvakolatot is, a biztonság kedvéért.